close
متخصص ارتودنسی
یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می شود؟- نیومیهن

نیومیهن

یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می شود؟- نیومیهن
امروز شنبه 04 فروردین 1397
تبليغات تبليغات

یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می شود؟

یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می شود

 

 

 

 

 

یائسگی ، علائم یائسگی
دوره پیش یائسگی جایگاه مهمی در زندگی خانم ها دارد و برخی بر این عقیده هستند که حتی به اندازه خود یائسگی برای خانم ها ایجاد دغدغه و نگرانی می کند.

یائسگی

یائسگی یکی از دوره های طبیعی زندگی زنان است

یائسگی

دوران پیش از یائسگی دوره ای است که با سن، تغییرات خلق و خو و بروز آکنه ارتباط دارد

یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می شود؟

علائمی که از شروع یائسگی خبر می دهند

با بالا رفتن سن خانم ها اتفاقات تازه ای در زندگی آنها رخ میدهد که یکی از آنها یائسگی است . یائسگی یکی از دوره های طبیعی زندگی اغلب زنان است که در آن قاعدگی برای همیشه متوقف میشود . یائسگی در زنان معمولاً در حدود سن 45 تا 55 سالگی آغاز می شود. در این زمان تخمدانها به میزان کمتری هورمونهای زنانه، به خصوص استروژن را ترشح کرده و سبب بروز علائم یائسگی می شوند. درابتدا عادت ماهیانه نامرتب شده و سپس به طور کامل قطع می شود.

یائسگی در زنان با یک تغییرات جسمی و روحی مختلفی همراه است. برخی از علائمی که با یائسگی به وجود می آیند مانند گرگرفتگی، تپش قلب، تعریق، اضطراب و بی خوابی در ابتدای یائسگی شدت بیشتری داشته، ولی با گذشت زمان بهبود می یابد. بعد از یائسگی خطر ابتلا به مشکلاتی از قبیل پوکی استخوان، بیماری های قلبی وعروقی، بی اختیاری ادرار، کم شدن ترشحات زنانه و افسردگی افزایش می یابد.

با بالا رفتن سن در خانم ها، فصل تازه ای از زندگی شروع می شود که همراه با تغییرات زیادی است. دوران پیش از یائسگی نیز دوره ای است که با سن، تغییرات خلق و خو و بروز آکنه ارتباط دارد. در واقع دوره پیش از یائسگی نیز علائمی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

یائسگی

یائسگی یکی از دوره های طبیعی زندگی زنان است


علائم پیش یائسگی از حدود 42 سالگی شروع می شود :

دوره پیش یائسگی جایگاه مهمی در زندگی خانم ها دارد و برخی بر این عقیده هستند که حتی به اندازه خود یائسگی برای خانم ها ایجاد دغدغه و نگرانی می کند. یائسگی بیماری و یا مشکل خاصی ایجاد نمی کند و صرفا به معنای پایان قاعدگی است.

سن متوسط برای شروع یائسگی حدود 52 سالگی است. دوره پیش یائسگی نیز به تحول هورمونی مربوط می شود که در نهایت به یائسگی ختم خواهد شد. ممکن است این تحول یک دهه طول بکشد. اگر سن تان کمتر از 42 سال باشد ممکن است با برخی علائم پیش یائسگی مواجه شده باشید. البته پزشکان این سن رو زود تلقی کرده و به دنبال عوامل دیگری برای بروز برخی ناخوشی ها می گردند. اما اگر بالای 42 سال دارید ممکن است علت اصلی ناخوشی هایتان مربوط به دوره پیش یائسگی باشد.

1. احساس دست و پا چلفتگی می کنید و هر روز جایی از بدن تان کبود می شود

برخورد به اشیا و مبلمان منزل، گیر کردن به در و دیوار و غیره می تواند شما را یاد سال های نوجوانی تان بیاندازد. زمانی که تغییرات هورمونی شدید شما را دست و پاچلفتی جلوه می داد. به عقیده متخصصان دوره پیش یائسگی نیز تفاوت چندانی با دوره نوجوانی که بدن در حال تبدیل به وضعیت جدیدی است ندارد.

گرچه قرار نیست بزرگ شوید و برخوردتان با در و دیوار هم به این دلیل نیست، اما بدن تان در وضعیتی قرار می گیرد که ناشی از تغییرات هورمونی است. این تحولات هورمونی همچنین می تواند باعث نازک شدن پوست تان شده و کبودی های ایجاد شده را بیشتر نمایان سازد.

2. چشم هایتان خشک می شود
شاید عجیب به نظر برسد، اما چشم ها اولین نقاطی هستند که تحت تاثیر تغییرات هورمونی قرار گرفته و اثرات آن را بروز می دهند. علاوه بر اینکه دور چشم ها چین و چروک ها عرض اندام می کنند، چشم ها دچار خشکی نیز می شوند. این مسئله نیز روی کیفیت بینایی تاثیر می گذارد. به طور کلی این تغییرات در چشم ها جزو علائم اولیه پیش یائسگی است.

3. گوشی تلفن دست تان است و تمام منزل را دنبال آن می گردید
دچار فراموشی شده و احساس می کنید در مه دائمی زندگی می کنید. در این صورت نیز پای هورمون ها در میان است. هورمون های استروژن و پروژسترون نیاز به تعادل دارند تا در بدن با هماهنگی کامل عمل کنند. به تدریج که سن خانم ها بالا می رود، میزان پروژسترون به طور طبیعی با هر دوره عدم تخمک گذاری کاهش پیدا می کند. سپس مازاد استروژن در بدن به هورمون استرس تبدیل می شود ور روی مناطقی از حافظه در مغز تاثیر می گذارد.

به عقیده محققان مسئله فراموشی فراتر از مسئله افزایش سن و پیری است. در واقع مغز به جای اینکه نسبت به جزئیات بیرونی تمرکز داشته باشد، تمام تلاش خود را روی بدن خانم ها قرار داده و به گونه ای عمل می کند تا سیستم هورمونی دوباره تعادل خود را باز یابد. بنابراین امکان اینکه تلفن یا عینک تان در دستتان باشد و تمام خانه را برای پیدا کردنش زیر و رو کنید زیاد می شود. اما لازم است که نسبت به خودتان تمرکز بیشتری داشته باشید.

4. خلق و خوی تان عوض می شود
تغییرات ناگهانی خلق و خوی نیز از علائم شایع تغییرات مهم زندگی خانم هاست، چون خلق و خوی ما ارتباط زیادی با هورمون های بدن مان دارد. بنابراین زمانی که خیلی زود از کوره در می روید و نسبت به مسائل پیرامون واکنش تند نشان می دهد، بهتر است به جای اینکه خودتان را سرزنش کنید به دنبال علت اصلی آن باشید.

یائسگی

دوران پیش از یائسگی دوره ای است که با سن، تغییرات خلق و خو و بروز آکنه ارتباط دارد

5. اندازه دور کمرتان افزایش پیدا می کند
افزایش وزن در یک سن خاص کاملا طبیعی است، اما بهترین کار این است که تمام تلاش تان را برای جلوگیری از افزایش زیاد وزن انجام دهید. معمولا خانم ها نسبت به افزایش وزن مربوط به بالا رفتن سن شان به چشم خیانت بدن شان نگاه می کنند. با این حال باید بدانید که این پدیده به نفع بدن تان است. افزایش چربی بدن در این سنین برای حفاظت هر چه بیشتر از استخوان ها است.

با مشاهده افزایش وزن باید بیشتر مراقب خودتان باشید. با افزایش سن متابولیسم بدن کاهش پیدا می کند و شما باید کالری دریافتی تان را کاهش دهید و بدانید که حفظ تناسب اندام به نفع سلامتی بدن تان است. سعی کنید در این دوره بیش از گذشته ورزش کنید و فعالیت بدنی داشته باشید.

6. پوست تان خشک تر و سر و کله آکنه پیدا می شود
به مرور که میزان هورمون پروژسترون کاهش پیدا می کند، کلاژن پوست نیز ضعیف تر شده و در نتیجه آن پوست خشک تر و نازک تر می شود.هر چه پوست تان روشن تر باشد، بیشتر در معرض این مشکلات قرار خواهید گرفت. برخی خانم ها در دوره پیش یائسگی دچار آکنه، آلرژی های جدید و اگزما می شوند.

7. دچار بیخوابی می شوید
بیخوابی یکی از عوارض جانبی اصلی عدم تخمک گذاری است. پروژسترون به آرامش بدن کمک می کند و کاهش آن می تواند شما را در معرض اضطراب قرار دهد. اگر دچار چنین مشکلاتی شده اید، بهتر است با پزشک مشورت کنید.

8. رویای انجام کارهای جدید به سرتان می زند
تغییرات هورمونی، خانم ها را تشویق می کند تا بیشتر روی خودشان تمرکز داشته باشند. این مسئله باعث می شود که از مسائل روزمره دوری کنند و به دنبال تجربه های جدید باشند. برخی از خانم ها دچار مسائل فلسفی شده و عمیق تر به مفهوم زندگی می اندیشند.

در سنینی که خانم ها بچه هایشان را از آب و گل درآورده و به ثباتی رسیده اند، زمان آن رسیده تا زندگی خود را در دست خود گرفته و بعد از یک دوره طولانی مراقبت شبانه روزی از اعضای خانواده، کمی بیشتر به خود برسند. به عقیده متخصصان این بهترین زمان است که خانم ها بفهمند واقعا از زندگی چه می خواهند و فصل جدید زندگی شان را به خوبی شروع کنند.
9. برخی هیچ علامتی را احساس نمی کنند
بر خلاف برخی از خانم ها، عده دیگری هیچ تغییری در خودشان احساس نمی کنند. این خانم ها همیشه داستان های نگران کننده ای از شروع دوره یائسگی، گر گرفتگی، تغییرات خلق و خوی و غیره می شنوند، اما با بالا رفتن سن شان بجز چین و چروک پوست علامت دیگری احساس نمی کنند.

این مسئله صرفا خوش شانسی یا به دلیل داشتن ژن خوب نیست. به عقیده متخصصان معمولا خانم هایی که دل مشغولی های خوشایندی دارند، عاشق کارشان هستند و با عشق و خوشبختی زندگی می کنند از علائم ناخوشایند دوره پیش یائسگی به دور می مانند.

با وجود اینکه این خانم ها در خوشبختی کامل و ناز نعمت نیستند، اما احتمالا افرادی هستند که بیشتر به ندای درون شان گوش می دهند، با بدن شان در صلح و صفا هستند و بیشتر از خود مراقبت می کنند.

باید بدانید که اعتقادات و برداشت ما از دوره پیری و سالمندی بیش از خود فرآیند پیری روی بدن ما تاثیر دارد. بنابراین می توانید از دوره پیش قاعدگی نیز نهایت استفاده را ببرید و تلاش کنید با بدن تان از در دوستی وارد شوید.

یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می شود؟

 

 

یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می شود؟ - برترین ها

www.bartarinha.ir/.../یائسگی-با-چه-علائمی-در-زنان-آغ...
Feb 27, 2016 - یائسگی مرحله ای از زندگی است که همه زنان آن را در میانسالی تجربه می کنند. این دوران زن را به لحاظ فیزیولوژیکی و روانی دچار بحران های عمیقی می ...
Rating: 5 - ‎1 review
یائسگی و یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می شود و علائم پیش از یائسگی چیست و علائم پیش یائسگی از حدود 42 سالگی شروع می شود و علائمی که ازشروع یائسگی ...
Sep 29, 2012 - آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آ . ... یائسگی در طی مدت 12 ماه پس از آخرین قاعدگی شما ایجاد می شود و یک ... دوماً یائسگی حس زنانه و جنسی شما را خاموش نخواهد کرد. ..... باسلام و خسته نباشید مطالبتان واقعا" قابل استفاده بود من با مطالعه این علائم کمی احساس آرامش کردم (32314).
Feb 25, 2011 - به گفته وی یائسگی زمان قطعی محسوب می‌شود كه یك سال تمام عادت ماهانه در زن اتفاق ... رئیس اداره میانسالان می‌گوید: اگر زنان بتوانند با آگاهی با این دوره كنار ... علائم یائسگی ممكن است از همین زمان آغاز شود اما یائسگی قطعی زمانی است ...

یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می شود؟ | دمادم

damadam.ir › اخبارنمناکگوناگون
1 hour ago - یائسگی در زنان معمولاً در حدود سن 45 تا 55 سالگی آغاز می شود. در این ... برخی از علائمی که با یائسگی به وجود می آیند مانند گرگرفتگی، تپش قلب، ...

دوران یائسگی چگونه ودر چه سنی آغاز می شود - راسخون

rasekhoon.net/.../دوران%20یائسگی%20چگونه%20ودر...
Feb 23, 2011 - قابل ملاحظه دراستئوپورز و شكستگي مربوط با آن ايجاد مي شود.بعلاوه، اطلاعات ... اين موضوع واضح است كه ERT/HRT مي تواند دركنترل علائم منوپوز (مثل گرگرفتگي،آتروفي ... در مجموع،منوپوز (يائسگي) در زنان همچنان مورد مناقشه است.
علائم و نشانه های آن نیز خیلی منحصر به فرد است؛ ممکن است در فردی با علائم و نشانه ... یائسگی به طور طبیعی زمانی شروع می شود که تخمدان ها میزان کمتری استروژن و ...

علائم و نشانه های یایسگی - ایران سلامت

forum.iransalamat.com/یائسگی.../علائم-و-نشانه-های-...
Aug 14, 2009 - حتی سنی که یائسگی در آن شروع می شود ممکن است خاص خودتان باشد.بعضی ... شما ممکن است مانند یک نسیم با علائم و نشانه های کم وارد یائسگی شوید. ... تغییرات دستگاه تناسلی زنان و مجاری ادراری. با ... گرگرفتگی ها و داغ شدن، اغلب در سنین ۴۷ یا ۴۸ سالگی آغاز می شوند و در اکثر خانمها حدود دو یا سه سال طول می کشد.
Jun 4, 2009 - چرا علائم يائسگي در زنان ايجاد مي شود ... همزمان با رسيده به حوالي يائسگي ، تخمدانها شروع به مقاومت در برابر هورمون .... گرگرفتگی ها و داغ شدن، اغلب در سنین 47 یا 48 سالگی آغاز می شوند و در اکثر خانمها حدود دو یا سه سال طول می کشد.

Searches related to یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می شود؟

علائم یائسگی در مردان

درمان گیاهی یائسگی زودرس

سن یائسگی در زنان ایرانی

یائسگی و رابطه زناشویی

دسته بندي: اخبار,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد